Poradíme vám s výběrem
800 188 888 medik@tco.cz

Stálá léčiva

Seznam léčiv, která pacient pravidelně užívá, můžete vést na záložce Stálá léčiva. Program automaticky, na základě vyplnění kódu léku, MJ v balení a denní dávky, vypočítá počet dnů, za které pacient zadané množství léku spotřebuje.

Z takto vytvořené evidence můžete následně vytisknout recepty. Zatržením léků v evidenci stálých léčiv si můžete předem definovat, které léky se mají na receptu tisknout a které ne. Po tisku receptu dochází automaticky k jeho přepisu do Chorobopisu pacienta.

Nejenže si tiskovou šablonu receptu můžete upravit dle typu Vaší tiskárny, ale můžete tisknout do předtištěného formuláře nebo na bílý list papíru.

Z evidence receptů následně můžete vytvořit sestavu vystavených receptů za určité období a zdravotní pojišťovnu.

Další možností  je vystavení elektronického receptu přímo z programu. Stačí jen mít přihlašovací údaje a certifikát ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv, které Vám umožní přístup do Centrálního úložiště eReceptů a osobní kvalifikovaný certifikát, kterým "podepíšete" vystavený recept. Identifikátor eR (ve formě čárového nebo QR kódu) můžete pacientovi vytisknout nebo odeslat mailem nebo poslat na mobil pomocí sms zprávy.